Daha iyi beslen, daha iyi hisset, daha iyi çalış ve daha iyi yaşa…

Hepimiz hayatmızın nerdeyse üçte birinden fazlasını çalıştğımız mekanlarda geçiriyoruz. Dolayısıyla çalışma alanlarımız sağlıkla ilgili yeni alışkanlıklar geliştireceğimiz en doğru ortamlardır.

Kurumlarda ve özellikle eğitim kurumlarında artık beslenme danışmanlığı, okul başarısı, iş gücü sağlığı ve verim atışı için temel bir gereklilik olarak görülüyor. Kurumsal beslenme çözümleri ile çalışanlarınızın sağlığını koruyup iyileştirebilir; dolayısıyla iş verimini artırabilir ve iş gücü kayıplarını önleyebilirsiniz.

Unutmamak gerekir ki mutlu ve sağlıklı çalışanlar bir kurum için altın değerindedir. Kurum içinde sağlıklı bir yaşam tarzı geliştirmek için bir çok yol vardır. En iyi başlangıç noktası ise konusunda uzman ve aynı zamanda eğitmen nitelikleri olan bir beslenme uzmanı ve danışman ile yola çıkmaktır.

Kurumsal sağlıklı yaşam programı ile kurumunuzda başarı, verimlilik ve karlılığı artırabilir ve farkındalığınıza bir yenisini daha ekleyebilirsiniz.

Misyonumuzun temeli “Daha iyi beslenmek, daha iyi hissetmek, daha iyi yaşamak ve daha iyi çalışmak ” felsefesine dayanmaktadır. Sağlıklı, başarılı, verimli ve mutlu çalışanlarınız için sizinleyiz…

Saygılarımla,
Dr. Dyt. Banu SALMAN

İşin Tanımı.

Kurumsal Beslenme Danışmanlığı”

 • Kurum çalışanlarının sağlıklı beslenmeleri ve kronik rahatsızlığı olan ya da beslenme desteğine ihtiyacı olan bireylerin yakından takip edilmeleri ile,
 • Kurum bünyesinde yer alan tüm Yiyecek İçecek alanlarının gıda güvenliği, her türlü kalite ve menü denetimlerinin yapılması, bu kapsamda dışardan alınacak hizmetler ile ilgili sözleşmelerin/ şartnamelerin hazırlanması, değerlendirilmesi çalışmalarını içermektedir.

Kurumunuz İçin Beslenme Uzmanı Neler Yapablir?

dietitian3-services-iconbig5

Dengesiz bir beslenme ve sağlıksız bir yaşamın stres ve yorgunluğa nasıl yol açabildiğini ve çözüm önerilerini açıklar ve paylaşır.. Bununla ilgili aksiyon planları oluşturur.

Kurum için aylık bültenler (sağlıklı beslenmeye ilişkin) hazırlar, kurum web sayfasında sağlık/beslenme köşesinde güncel konularda düzenli olarak yazılar paylaşır.

Personele bağışıklık sistemini nasıl koruyabilecekleri ve güçlendirebilecekleri konusunda destek olur ve böylece şirket içi sık hastalanma oranları düşer..

Yoğun çalışan bireyler ve yöneticiler için, seyahat, toplantı ve stress durumlarında ve farklı çalışma sahalarında uygulanabilir ve sürdürülebilir sağlıklı beslenme seçenekleri sunar ve takip eder..

Yüksek kilolu olan bireyler için sistematik bir kilo kontrol programı planlar , takip ve kontrol ederek kişileri ideal kilolarına kavuşturur..

Tüm personele çalıştıkları bölüm ve ihtiyaçları doğrultusunda sağlıklı beslenme seçenek ve modelleri sunar..

Kurum mutfağı için aylık menüler hazırlar ve mutfağın işleyişinin, hijyen güvenliğinin takibini sağlar .

Danışmanlık hizmetleri kapsamında verdiği tüm hizmetlere ilişkin “Aylık Değerlendirme Raporu” hazırlar ve yönetime sunar.

Kurum çalışanlarına yönelik, belirli zaman aralıklarında, seminer, eğitim ve workshop düzenler.

Kurumsal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı Programı

 • Haftada bir kez (Beslenme Uzmanı, haftanın belirlenen bir gününde kurumda/sahada belirlenen zaman aralığında kendisi için ayrılan bir alanda danışmanlık hizmetlerini yüzyüze ya da online yürütebilir) yönetimce belirlenen ya da tarafımızca yapılan anket/analizler ile takibi önerilen çalışanların vücut analiz ölçümlerinin yapılması ve bireysel danışmanlıkları başlatılır ve sürdürülür.
 • TANITA cihazı ile çalışanların vücut kompozisyon analizi yapılarak kendisine sonuç raporu ve rapor sonucuna göre kişiye özel beslenme önerileri verilir,
 • Dengesiz bir beslenme ve dolayısıyla sağlıksız bir yaşamın çeşitli hastalıklara, stres ve yorgunluğa nasıl yol açabildiğini ve çözüm önerilerini açıklar ve paylaşır.. Bununla ilgili aksiyon planları oluşturur.
 • Yüksek kilolu ya da fazla kilosu olan bireyler için sistematik bir kilo kontrol programı planlar, takip ve kontrol ederek kişileri sağlıklı kilolarına kavuşturur.
 • Sağlıklı beslenme ve obezite konusunda kurumda etkili bir kamuoyu yaratılmasına katkıda bulunur.
 • Çalışanlara ve gerektiğinde ailelerine bağışıklık sistemini nasıl koruyabilecekleri ve güçlendirebilecekleri konusunda destek olur ve böylece bireyler kendi bağışıklık sistemini geliştirebilir ve kurum içi sık hastalanma oranları düşer..
 • Yoğun çalışan bireyler ve yöneticiler için, seyahat, toplantı ve stres durumlarında çok geniş yelpazeli sağlıklı beslenme seçenekleri sunar ve takip eder…
 • Kurum için hazırlanmış aylık bültenler (sağlıklı beslenmeye ilişkin) hazırlar,
 • Kurum web sayfasında sağlık/beslenme köşesinde güncel konularda haftalık yazı paylaşır, merak edilen konularda oluşturulan soru cevap alanında soruları yanıtlar.
 • Belirli aralıklarla kurum çalışanlarına yönelik seminer/eğitim/workshop düzenler.

Mutfağınızı diyetisyeninize emanet edin ..

 • Personelin günlük yaşamının büyük bir bölümünün çalışma alanlarında geçtiği düşünüldüğünde, işyerinde sağlıklı beslenme ve sunulan yemek hizmetlerinin ihtiyaçlara yönelik düzenlenmiş ve güvenli gıda olması oldukça önemlidir ve kurumsal beslenme danışmanlığının ayrılmaz bir parçasıdır.
 • Yiyecek İçecek hizmetleri danışmanlığı, Kurum personel mutfağı ve yemekhanesine ait işleyiş, düzen ve çalışmalarının gıda güvenliği ve insan sağlığı açısından uygunluğunun izlenmesi ve raporlanması, gerektiğinde revizyon için önerilerde bulunulması süreçlerini kapsamaktadır.
 • Yiyecek İçecek Hizmetleri satın alma aşamaları için sözleşme ve şartnamelerinin oluşturulması /değerlendirilmesi, maliyet denetimi,
 • Gerektiğinde mutfak/yemekhane planlama ve/veya iyileştirme,
 • Kurum Mutfak ve Yemekhane denetimlerinin (Kalite ve Gıda Güvenliği Denetimleri) yapılması (her saha için yılda iki kez),
 • Aylık olarak planlanan personel menülerinin değerlendirilmesi (personel ihtiyaçlarına yönelik kalori, besin dengeleri açısından kontrol edilir ve motivasyon arttırıcı düzenlemeler yapılır, alternatif menüler oluşturulur),
 • Yiyecek İçecek Hizmetleri için Kurum personeli memnuniyet ölçümlerini kapsar

“Kurumsal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı“ programımızın bölünmüş hali olan ve kurumunuza uygun olduğunu düşündüğünüz paket programlarımızdan birini ya da bir kaçını seçebilirsiniz.

 

Paket 1 : Lider Beslenmede de Lider !

Yöneticiler için kişiye özel sağlıklı beslenme ve diyet danışmanlığı ve takibidir. Bireysel Beslenme Danışmanlığı süreçlerinin tamamını içerir.

 

Paket 2: Çalışana Değer !

Tüm Kurum Çalışanları için kişiye özel beslenme danışmanlığı ve takibidir. Bireysel Beslenme Danışmanlığı süreçlerinin tamamını içerir.

 

Paket 3: Eğitim , Seminer, Workshop

Yılda 2 kez eğitim, seminer, workshop hizmetini içerir. Eğitim tam bir gün ya da yarım günden oluşup eğitim konu başlığı kurumun ihtiyaçlarına göre belirlenir. (Eğitim günü katılımcı vücut kompozisyon ölçümleri de yapılarak değerlendirilir.)

 

Paket 4 : İŞ’te Sağlıklı Beslenme!

Kurum Yemek Menülerinin kurum çalışanlarının ihtiyaçlarına yönelik olarak değerlendirilmesi, düzenlenmesi ve takibi ile kurum mutfağı gıda güvenliği denetimlerini içerir.

Çalışma Gün ve Saatleri

 • Kurumsal Beslenme Danışmanlığı kapsamında kurumunuzda ve gerektiğinde bağlı sahalarda hastanın belirlenen bir günü için diyetisyen bulundurulur.

 • Haftanın karşılıklı olarak belirlenen bir günü sabah saat 09:00 ile 17:00 arası diyetisyen düzenli olarak görev alır.

 • Kurum kapsamındaki personel görüşmeleri, verilecek eğitim ve seminerler ile yiyecek içecek hizmetleri denetim ve işleyiş süreçlerinin izlenmesi konusunda varsa ilgili diğer kurum projelerine dönemsel ziyaretlerde bulunulabilir.

Kurumsal Referanslarımız

Mutlu Müşteri
0 +
Şirket
0
Bilgi Paylaşımı
0 +