Kurumsal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı Programı

1. Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Danışmanlığı

 • Haftada bir kez (Beslenme Uzmanı, haftanın belirlenen bir gününde kurumda/sahada belirlenen zaman aralığında kendisi için ayrılan bir alanda danışmanlık hizmetlerini yüzyüze ya da online yürütebilir) yönetimce belirlenen ya da tarafımızca yapılan anket/analizler ile takibi önerilen çalışanların vücut analiz ölçümlerinin yapılması ve bireysel danışmanlıkları başlatılır ve sürdürülür.TANITA cihazı ile çalışanların vücut kompozisyon analizi yapılarak kendisine sonuç raporu ve rapor sonucuna göre kişiye özel beslenme önerileri verilir,
 • Dengesiz bir beslenme ve dolayısıyla sağlıksız bir yaşamın çeşitli hastalıklara, stres ve yorgunluğa nasıl yol açabildiğini ve çözüm önerilerini açıklar ve paylaşır.. Bununla ilgili aksiyon planları oluşturur.
 • Yüksek kilolu ya da fazla kilosu olan bireyler için sistematik bir kilo kontrol programı planlar, takip ve kontrol ederek kişileri sağlıklı kilolarına kavuşturur.
 • Sağlıklı beslenme ve obezite konusunda kurumda etkili bir kamuoyu yaratılmasına katkıda bulunur.
 • Çalışanlara ve gerektiğinde ailelerine bağışıklık sistemini nasıl koruyabilecekleri ve güçlendirebilecekleri konusunda destek olur ve böylece bireyler kendi bağışıklık sistemini geliştirebilir ve kurum içi sık hastalanma oranları düşer..
 • Yoğun çalışan bireyler ve yöneticiler için, seyahat, toplantı ve stres durumlarında çok geniş yelpazeli sağlıklı beslenme seçenekleri sunar ve takip eder…
 • Kurum için hazırlanmış aylık bültenler (sağlıklı beslenmeye ilişkin) hazırlar,

  Kurum web sayfasında sağlık/beslenme köşesinde güncel konularda haftalık yazı paylaşır, merak edilen konularda oluşturulan soru cevap alanında soruları yanıtlar.

 • Belirli aralıklarla kurum çalışanlarına yönelik seminer/eğitim/workshop düzenler.

2. Yiyecek İçecek Hizmetleri Danışmanlığı

Mutfağınızı diyetisyeninize emanet edin ..

 • Personelin günlük yaşamının büyük bir bölümünün çalışma alanlarında geçtiği düşünüldüğünde, işyerinde sağlıklı beslenme ve sunulan yemek hizmetlerinin ihtiyaçlara yönelik düzenlenmiş ve güvenli gıda olması oldukça önemlidir ve kurumsal beslenme danışmanlığının ayrılmaz bir parçasıdır.
 • Yiyecek İçecek hizmetleri danışmanlığı, Kurum personel mutfağı ve yemekhanesine ait işleyiş, düzen ve çalışmalarının gıda güvenliği ve insan sağlığı açısından uygunluğunun izlenmesi ve raporlanması, gerektiğinde revizyon için önerilerde bulunulması süreçlerini kapsamaktadır.
 • Yiyecek İçecek Hizmetleri satın alma aşamaları için sözleşme ve şartnamelerinin oluşturulması /değerlendirilmesi, maliyet denetimi,
 • Gerektiğinde mutfak/yemekhane planlama ve/veya iyileştirme,
 • Kurum Mutfak ve Yemekhane denetimlerinin (Kalite ve Gıda Güvenliği Denetimleri) yapılması (her saha için yılda iki kez),
 • Aylık olarak planlanan personel menülerinin değerlendirilmesi (personel ihtiyaçlarına yönelik kalori, besin dengeleri açısından kontrol edilir ve motivasyon arttırıcı düzenlemeler yapılır, alternatif menüler oluşturulur),
 • Yiyecek İçecek Hizmetleri için Kurum personeli memnuniyet ölçümlerini kapsar

3. Kurumsal Paket Programlar

“Kurumsal Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Danışmanlığı“

programımızın bölünmüş hali olan ve kurumunuza uygun olduğunu düşündüğünüz paket programlarımızdan birini ya da bir kaçını seçebilirsiniz.

Paket 1 : Lider Beslenmede de Lider !

Yöneticiler için kişiye özel sağlıklı beslenme ve diyet danışmanlığı ve takibidir. Bireysel Beslenme Danışmanlığı süreçlerinin tamamını içerir.

Paket 2: Çalışana Değer !

Tüm Kurum Çalışanları için kişiye özel beslenme danışmanlığı ve takibidir. Bireysel Beslenme Danışmanlığı süreçlerinin tamamını içerir.

Paket 3: Eğitim , Seminer, Workshop

Yılda 2 kez eğitim, seminer, workshop hizmetini içerir. Eğitim tam bir gün ya da yarım günden oluşup eğitim konu başlığı kurumun ihtiyaçlarına göre belirlenir. (Eğitim günü katılımcı vücut kompozisyon ölçümleri de yapılarak değerlendirilir.)

Paket 4 : İŞ’te Sağlıklı Beslenme!

Kurum Yemek Menülerinin kurum çalışanlarının ihtiyaçlarına yönelik olarak değerlendirilmesi, düzenlenmesi ve takibi ile kurum mutfağı gıda güvenliği denetimlerini içerir.

Mutlu Müşteri
0 +
Şirket
0
Bilgi Paylaşımı
0 +