Online Takipli Bireysel Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Danışmanlığı

 

Dünyanın neresinde olursanız olun, online diyet sistemi ile yanınızdayız.

Bir ay süre ile sorularınız ve tartım sonuçlarınız ışığında 4 farklı program mail olarak size iletilir, haftalık yüz yüze görüşmeleriniz ve gün içindeki sorularınız ile takipli diyet süreci keyifle devam eder.

 

Online diyet sistemimizde diyetiniz Dr. Diyetisyen Banu Salman ya da Diyetisyen Zeynep Dalgıç tarafından, size özel, duygularınız, düşünceleriniz, motivasyonunuz, hedefleriniz ve içinde bulunduğunuz şartlar dikkate alarak oluşturulur. Ardından sizinle birlikte karar verilen online iletişim yolu (email, zoom, whatsapp vb..) ile sizinle iletişime geçilip, diyete uyumunuz ve kilo verme durumunuz her hafta kontrol edilir, periyodik olarak her hafta beslenme listeniz değişir ve ideal kiloya gelince koruma programı ile sona erer. Dünyanın neresinde olursanız olun yüz yüze görüşmenin samimiyetini de bulacağınız bu sistem ile size özel, yasaksız, tabağınızda sevdiğiniz besinlerle aç kalmadan doğru beslenmeyi öğrenebilirsiniz.

Online Diyet Sistemimiz Hakkında

 

Online diyet programı nasıl uygulanır?

formaura@gmail.com adresine online takip programına başlamak istediğinize dair attığınız mailin ardından, size doldurmanız ve bize geri göndermeniz için “Danışan Bilgi Formu” ile ödeme koşulları ve banka hesap bilgilerimiz gönderilir.

“Danışan Bilgi Formu” ve ödeme yaptığınıza dair bilgi elimize ulaştıktan sonra 48 saat içerisinde diyet programınız seçmiş olduğunuz diyetisyeniniz (Dr. Diyetisyen Banu Salman ya da Diyetisyen Zeynep Dalgıç)  tarafından size mail yolu ile gönderilir. Bu süreçten sonra diyetisyeniniz ile sürekli iletişim halinde olacağınız dönem başlayacaktır.

 

Görüşmeler aylık paketler halinde her hafta olacak şekilde planlanır. Başlangıçta ve her hafta aynı gün sabah aç karnına sabit bir tartıda tartıldıktan ve ölçümlerinizi not aldıktan sonra sonuçlarınızı ve varsa iletmek istediğiniz konuları her hafta diyetisyeniniz ile paylaşırsınız ve diyetisyeniniz tarafından yapılan değerlendirme sonucu size yeni haftanın programı gönderilir. Bununla birlikte diyetisyeninize sormak istediğiniz her türlü konu için, her zaman ulaşabileceğiniz iletişim bilgileri (telefon, email vb) de kendisi tarafından size program başlangıcında verilecektir.

 

Tercihinize göre online görüşme aracınız Email, Skype, WhatsApp ya da telefon olabilir.

Online diyet takip sisteminde beslenme programları danışanın da istek ve beklentileri göz önünde tutularak değiştirilir. Özel günlerine göre farklı diyetler hazırlanır. Kısa  süreli hızlı programlar desteğiyle de kilo verimi hızlandırılabilir. Önemli olan tek şey motivasyonu düşürmemek ve uyum içinde yürüyebilmektir..

 

Vücut ölçümleri nasıl alınır?

Online takip süresince bel çevresi ve kalça çevresi ölçümleri alarak vücuttaki yağ oranının değişimi gözlemlenmiş olur. Değişimlerin tartıya yansımadığı ancak ölçümlere yansıdığı durumlar, kişinin kendindeki değişimi görmesine de yardımcı olmaktadır. Ölçümler için bir mezuranız olması yeterlidir. Hem tartıya çıkmadan hem de vücut ölçülerini almadan önce sabah aç karnına olmak, çay-kahve gibi sıvılar tüketmemiş olmak ve ince kıyafetlerle olmak (mümkünse kıyafetsiz olmak) en doğru sonucu verecektir. Doğru bel çevresi ölçümü için belin en ince yerinden veya göbek deliğinizin 1 parmak kadar üstünden; en doğru kalça çevresi ölçümü için kalçanın en kalın yerinden ölçüm alınmalıdır. Her iki ölçüm de ayakta ve dik pozisyondayken alınmalıdır. En doğru şekilde vücut ölçümlerini alma şekli, ilk online görüşmede danışanlara detaylıca anlatılmaktadır.